top of page

אודות ושאלות נפוצות

סיפור קצר:

ב-2018 רצינו לטוס עם הגורה שלנו לחופשת בטן גב ביוון הכול כלול ב-300$, והגענו למסקנה שאין מצב שאנחנו לוקחים את העגלה הגדולה והיקרה שלנו. אולי תשבר, אולי לא תגיע... אז קפצנו לרשת חנויות למוצרי תינוקות, ולחופשה הזולה ב-300$ התווספו עגלה, מנשא, תיק, תיק ששומר על התיק... הבנתם את העיקרון...

ביד 2 ובחברות ההשכרה לא היה משהו שהיינו מוכנים להכניס את הגוזל הנקי שלנו אליו, וכששכרנו רכב כולל כיסא בטיחות הוא בכלל לא הגיע. סוף הסיפור.

 

אז חשבנו מה עושים, ובמשך שנה התבשלנו עם הרעיון. התחלנו לצבור ציוד טיולים ורכשנו דברים מדהימים ביד שנייה וברשת. התלבטנו איך לתפעל את הרעיון הזה, כך שהציוד יהיה תקין בטיחותי ונקי, מצד שני שיהיה חברתי - שהורים לא ישלמו מאות ואלפי שקלים, ומצד שלישי, שלא יצרוך עוד 17 שעות ביממה. באפריל 2019 פתחנו את קבוצת הפייסבוק. אנחנו תרמנו את המחסן שלנו ברמת גן וכמה דקות פנויות, ואתם – את הידע והשיתוף בקבוצה ובפריטים שיש לכם בבית שיכולים לשמש אחרים.

 

הרעיון פשוט: כל אחד יכול למסור ציוד לטיולים או קמפינג או לטיסות שהוא כבר לא צריך ומישהו אחר ישמח לקבל. אנחנו בודקים את הציוד (בדיקה של הורים) ושולחים אותו לניקוי - בין ילד לילד הציוד עובר ניקוי וחיטוי ומה שמתכבס נשלח למכבסה. בתמורה הוא יכול לשכור משהו שהוא צריך ללא תשלום (בערך המוצר שמסר לקבוצה), ומי שאין לו מה לתת (הורים לתינוק ראשון בן 3 חודשים למשל) יכול לשלם עבור המוצר (תמחרנו כך שעל כל 10 השכרות נוכל לרכוש עוד מוצר זהה להגדלת המלאי, למעט מוצרים מתכלים שמחושבים אחרת).

 

כאן אולי המקום לרשימת השאלות והתשובות החוזרות אלינו:

> איך מזמינים?

ממש כאן באתר. בוחרים תאריך מוצר ואם הוא פנוי, תוכלו להזמין אותו. חשוב לדעת: זמינות המוצרים היא על בסיס הראשון לוקח. בחרו בתאריך יום יומיים לפני ואחרי הנסיעה, גם ככה יש מספיק לחץ לפני הטיסה, אבל קחו בחשבון כי היום הזה יכול להיות גם הסיבה שאין במלאי. מצד שני, בגלל יום מיותר בהחזרה מישהו אחר לא יקבל - להזכירכם כל מוצר נשלח לניקוי וזה לוקח לפחות יומיים עד שחוזר אלינו.

> מאיפה לוקחים ומחזירים ומתי?

בית השכרה חברתית נמצא ברחוב רמב"ם 5, גבעתיים. ימי הפעילות באיסוף עצמי או בדיקה וניסיון ציוד מתופעל ע"י המתנדבים בימי א, ג, ה בשעות 12:00-09:00. שימו לב שהמתנדבים מגיעים לפי צורך ולכן יש לתאם הגעה מראש, ולא להגיע כך סתם כי תפגשו דלת נעולה! אפשרות שנייה והיותר מומלצת - הזמנת מוצר באיסוף עצמי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ע"י קבלת קוד כניסה אישי לחדר המסירות. שם תמתין לכם על המדף ההזמנה שלכם - שירות זה הוא בתשלום למחסנאי העובד וקוד הכניסה האישי ישלח עד תאריך ההזמנה שלכם. אפשרות שלישית, וממש לא מומלצת זה דרך שירות המשלוחים - הסבר על שירות המשלוחים מפורט ב"שאלות ותשובות".

בסיום ההזמנה נשלח מייל אוטומטי עם כל פרטי האיסוף וההחזרה - בדקו שם. לרוב נשלח אוטומטית לתיקיית הספאם או לקידום המכירות ולא תמיד המייל הראשון שם.     

ישנן 3 שיטות איסוף: 1. בשעות הפעילות. 2. איסוף עצמי 24/7 - מומלץ, בו המחסנאי מכין עבורכם את ההזמנה. ישלח בוואטסאפ קוד כניסה אישי לאולם המסירה עם הסבר מפורט. 3. משלוח - לא מומלץ.

> יש שירות משלוחים?

חברת המשלוחים מתמחרת חבילה אחת בגודל של 40*40*40 ס"מ ומשקל מקסימלי של עד 10 ק"ג (יויו וכמה אביזרים קטנים לדוגמה נכנס בזה). כל חריגה צוות שירות הוואטסאפ ייצור עמכם קשר וישלח לכם הצעת מחיר פרטנית עבור משלוח חריג, אם וניתן לבצע משלוח שכזה. שימו לב! 2 עגלות יויו או עגלה וכיסא או עגלת תאומים הם כבר משלוח חריג ולרוב יקר יותר ממחיר ההשכרה (כן, עדיין אין חברת משלוחים חברתית). למשלוח לוקח 4 ימי עסקים מהרגע שהוא יוצא מהמחסן ועד שהשליח מגיע. המערכת מוסיפה אוטומטית את זמן התפעול ומוסיפה את 4 ימי העסקים לכל צד. חשוב לקחת בחשבון שיש עיכובים לא צפויים, ימי חוגים ועומסים, ורצוי להוסיף על ה-4 הימים הללו עוד ימי ביטחון. מבחינת זמנים, ימי המשלוחים הם חלק מימי ההשכרה. הימנעו ככל הניתן משרותי המשלוחים הם פוגעים בשוכרים אחרים וזה לא חברתי וכלכלי בכלל...

> המחירים הם ליום?

שמחים ששאלתם. לא! בהשכרה חברתית יש כמה סוגי מוצרים: רגיל (לא רשום כלום בכותרת) המחיר לחופשה ועד לחודש. כמובן שדין רודוס לא כדין תאילנד. אפשרות שנייה זה מוצר המוגבל בזמן יומי או שבועי - הודעה על כך רשומה בכותרת המוצר. לדוגמה "בוגבו בטרפליי - מחיר שבועי" או "מזגן נייד -מחיר יומי" במוצר זה המחיר הוא בפעימות ויש הסבר בתיאור המוצר כיצד מזמינים. אפשרות שלישית ואחרונה "ארוך טווח" שהמוצרים שם מתומחרים ל-4 חודשים והמלאי שלהם שונה מיתר המוצרים הזהים באתר, לדוגמה - סל קל דונה. חשוב לזכור מומלץ לקחת יום/יומיים לפני טיסה אבל כל יום מיותר גורם למישהו אחר לא לקבל וזה לא חברתי ומצד שני אולי זו הסיבה שלכם אין במלאי.

> כל אחד יכול להשתמש בשירות שלכם?

השירות ניתן רק לחברי קבוצת הפייסבוק "השכרה חברתית". השכרה חברתית היא לא חברת השכרה במחירי הפסד היא מייזם חברתי שמנוהל ומתוחזק ע"י מתנדבים -למעט המחסנאי (המיזם בחר להתנהל לטוב ולרע כחברה ולא כעמותה מי שמעוניין לדעת יותר תמיד מוזמן לשיחות לתוך הלילה במחסן -היו מאות כאלו). המיזם מתנהל דרך הרשת החברתית, שם נקבע מה קונים, שם יש עדכונים על חופשות ושינויים וגם חוות הדעת שלנו על מוצר מסויים שהיצרן לא רשם בתיאור המוצר, שהוא לרוב מופיע באתר ההזמנות. אנחנו משתדלים לא לחפור ולא מעלים פוסטים מיותרים, אז שווה לכם לעקוב ולכן מומלץ ללחוץ על התראות (מתחת לתמונת הקאבר של הקבוצה וללחוץ "כל הפוסטים"). מי שלא יהיו חברתיים או שוכרים חצופים - יורחקו מהקבוצה ולא תהיה להם זכות הזמנה. התנאי להזמנה הוא חברות בקבוצת הפייסבוק (סבתא שלי חברה שם או שכנה שלי - לא תופס...)

> מה הכוונה פיקדון?

על כל מוצר יש להשאיר פיקדון.

בתחילת הדרך גובה הפיקדון עמד על ערך המוצר ביד 2, אך בעקבות שוכרים שבחרו "לרכוש" ללא רשות מוצרים וגרמו לכך שמישהו שהזמין לא קיבל, חברי קבוצת הפייסבוק בחרו להגדיל את גובה הפיקדון למחיר של המוצר בחנות, כך שיהיה פחות כדאי להיות פחות חברתי. את הפיקדון ניתן לשלם אוטומטית באשראי שבאמצעותו שולמה ההזמנה. אין צורך לעשות כלום. לא מעוניינים שהפיקדון ישב על האשראי? ניתן להפקידו במזומן או בצ'ק לתאריך ההחזרה. אפשרות זאת ניתנת רק באיסוף בשעות הפעילות שתואמה מראש עם צוות שירות הוואטסאפ.

שימו לב: הצ'ק הוא צ'ק מזומן ולא צ'ק פיקדון / ביטחון. במידה שיש נזק שניתן לתקן ללא עלות, לא ייגבה הפיקדון. במידה שהתיקון יעלה, תחויבו במחיר התיקון. אם לא ניתן לתקן את הפריט, נשתדל לרכוש משהו זהה ביד 2 בכמה שפחות ממחיר הפיקדון, עם התחשבות בהזמנה הבאה.

> מה זה "זכאי להשכרה ללא חיוב"?  

מי שתורם ציוד ויש בו צורך וקיבל על כך אישור מראש משירות הוואטסאפ שלנו, יקבל אישור לסמן את ההזמנה שלו ללא חיוב עד גובה ערך התרומה. אנו משתמשים בזה גם בתוספת או שינוי תאריכים. גם כאן רק באישור מראש של שירות הוואטסאפ. כל הזמנה שתפתח (גם בטעות) עם סימון "ללא חיוב"- ההזמנה תבוטל ללא כל הודעה מוקדמת והמוצר יחזור אוטומטית למלאי.

> אם אנחנו רוצים מוצר שאין במלאי?

ניתן לפנות אלינו ב"צור קשר" ונחפש עבורכם ובחלק מהמוצרים נבדוק אם מתאפשר לרכוש עוד להגדלת המלאי.

> איפה ניתן למצוא את מדיניות הביטולים וחוזה ההשכרה?

בעת ביצוע ההזמנה אתם נדרשים לאשר את התקנון שכולל בו את מדיניות ביטול ההזמנה וחוזה ההשכרה. ללא אישור התקנון לא ניתן להשלים את ההזמנה והחיוב.

> איך מחזירים הזמנה לאחר שימוש?

ההחזרה היא תמיד החזרה עצמית 24/7 בבית השכרה חברתית רמב"ם 5 גבעתיים

לפני מועד ההחזרה המערכת שולחת הודעה אוטומטית (לפעמים גם כמה ימים לפני) עם קוד כניסה אישי – לא קיבלתם הודעה כזו? שלחו וואטסאפ לשירות הוואטסאפ שלנו עם המילה "החזרה".

מי שבחר במועד פתיחת ההזמנה "החזרה במשלוח" ישלח לו בהודעת וואטסאפ שובר לחברת המשלוחים והסבר. לא ניתן להזמין משלוח חזור בדיעבד!

טוב, חפרנו מספיק  

נשמח להגדיל את הקבוצה ואתם יותר ממוזמנים לצרף עוד חברים בקישור הזה, או ע"י "הזמן חבר לקבוצה".  

אבל יותר מכל, אם מישהו בקבוצה אחרת או בגן או ברחוב או בלונדון שואל על מוצרים שיש לנו - ספרו לו על הקבוצה כי אולי יש לו את המנשא של בייביביורן המפונפן שנשמח שיהיה חלק מהמלאי שלנו.

 

אז צאו לטייל והזמינו עוד חברים 

bottom of page