top of page

אודות ושאלות נפוצות

סיפור קצר:

ב-2018 רצינו לטוס עם הגורה שלנו לחופשת בטן גב ביוון הכול כלול ב-300$, והגענו למסקנה שאין מצב שאנחנו לוקחים את העגלה הגדולה והיקרה שלנו. אולי תשבר, אולי לא תגיע... אז קפצנו לרשת חנויות למוצרי תינוקות, ולחופשה הזולה ב-300$ התווספו עגלה, מנשא, תיק, תיק ששומר על התיק... הבנתם את העיקרון...

ביד 2 ובחברות ההשכרה לא היה משהו שהיינו מוכנים להכניס את הגוזל הנקי שלנו אליו, וכששכרנו רכב כולל כיסא בטיחות הוא בכלל לא הגיע. סוף הסיפור.

 

אז חשבנו מה עושים, ובמשך שנה התבשלנו עם הרעיון. התחלנו לצבור ציוד טיולים ורכשנו דברים מדהימים ביד שנייה וברשת. התלבטנו איך לתפעל את הרעיון הזה, כך שהציוד יהיה תקין בטיחותי ונקי, מצד שני שיהיה חברתי - שהורים לא ישלמו מאות ואלפי שקלים, ומצד שלישי, שלא יצרוך עוד 17 שעות ביממה. באפריל 2019 פתחנו את קבוצת הפייסבוק. אנחנו תרמנו את המחסן שלנו ברמת גן וכמה דקות פנויות, ואתם – את הידע והשיתוף בקבוצה ובפריטים שיש לכם בבית שיכולים לשמש אחרים.

 

הרעיון פשוט: כל אחד יכול למסור ציוד לטיולים או קמפינג או לטיסות שהוא כבר לא צריך ומישהו אחר ישמח לקבל. אנחנו בודקים את הציוד (בדיקה של הורים) ושולחים אותו לניקוי - בין ילד לילד הציוד עובר ניקוי וחיטוי ומה שמתכבס נשלח למכבסה. בתמורה הוא יכול לשכור משהו שהוא צריך ללא תשלום (בערך המוצר שמסר לקבוצה), ומי שאין לו מה לתת (הורים לתינוק ראשון בן 3 חודשים למשל) יכול לשלם עבור המוצר (תמחרנו כך שעל כל 10 השכרות נוכל לרכוש עוד מוצר זהה להגדלת המלאי, למעט מוצרים מתכלים שמחושבים אחרת).

 

כאן אולי המקום לרשימת השאלות והתשובות החוזרות אלינו:

> מה הכוונה פיקדון?

על כל מוצר יש להשאיר פיקדון.

 

בתחילת הדרך גובה הפיקדון עמד על ערך המוצר ביד 2 אך בעקבות הורים שבחרו "לרכוש" ללא רשות מוצרים וגרמו לכך שמישהו שהזמין לא קיבל, חברי הקבוצה בחרו להגדיל את גובה הפיקדון למחיר של המוצר בחנות, כך שיהיה פחות כדאי להיות פחות חברתי. את הפיקדון ניתן לשלם במזומן, אשראי או צ'ק לתאריך ההחזרה.  

שימו לב: הצ'ק הוא צ'ק מזומן ולא צ'ק פיקדון / ביטחון. במידה שיש נזק שניתן לתקן ללא עלות, לא ייגבה הפיקדון. במידה שהתיקון יעלה, תחויבו במחיר התיקון. אם לא ניתן לתקן את הפריט, נשתדל לרכוש משהו זהה ביד 2 בכמה שפחות ממחיר הפיקדון, עם התחשבות בהזמנה הבאה.

> איך מזמינים?

ממש כאן באפליקציה. בוחרים תאריך מוצר ואם הוא פנוי, תוכלו להזמין אותו.  חשוב לדעת: זמינות המוצרים היא על בסיס הראשון לוקח. בחרו בתאריך יום יומיים לפני ואחרי הנסיעה, גם ככה יש מספיק לחץ לפני הטיסה, אבל קחו בחשבון כי היום הזה יכול להיות גם הסיבה שאין במלאי. מצד שני, בגלל יום מיותר בהחזרה מישהו אחר לא יקבל - להזכירכם כל מוצר נשלח לניקוי וזה לוקח לפחות יומיים עד שחוזר אלינו.

> אם אנחנו רוצים מוצר שאין במלאי?

ניתן לפנות אלינו ב"צור קשר" ונחפש עבורכם.

> מאיפה לוקחים ומחזירים ומתי?

בשלב זה רק מרמת גן - אנחנו עובדים על לפתוח סניף בצפון ובירושלים - אך אנחנו עוד לא שם בגלל כמות המלאי.  

מתי? לאחר שליחת ההזמנה באפליקציה נשלח לכם אישור סופי למייל שנתתם, ובו גם פרטים על דרך ההתקשרות ותיאום איסוף והחזרה.

> המחירים הם ליום?

שמחים ששאלתם. לא! בהשכרה חברתית אין הגבלת זמן (טוב, יש חודש עם גמישות קלה). המחיר הוא לכל החופשה, כמובן שדין רודוס לא כדין תאילנד.

> כל אחד יכול להשתמש בשירות שלכם?

השירות ניתן רק לחברי קבוצת הפייסבוק "השכרה חברתית". אנחנו משתדלים לא לחפור ולא מעלים פוסטים מיותרים, אז שווה לכם לעקוב ולכן מומלץ ללחוץ על התראות (מתחת לתמונת הקאבר של הקבוצה וללחוץ "כל הפוסטים"). 

טוב, חפרנו מספיק  

נשמח להגדיל את הקבוצה ואתם יותר ממוזמנים לצרף עוד חברים בקישור הזה, או ע"י "הזמן חבר לקבוצה".  

אבל יותר מכל, אם מישהו בקבוצה אחרת או בגן או ברחוב או בלונדון שואל על מוצרים שיש לנו - ספרו לו על הקבוצה כי אולי יש לו את המנשא של בייביביורן המפונפן שנשמח שיהיה חלק מהמלאי שלנו.

 

אז צאו לטייל והזמינו עוד חברים 

bottom of page